Tichov je malá valašská vesnička v údolí Tichovského potoka, ale nudit se tu nebudete. V obci se nachází pohostinství i kulturní dům, knihovna, kaple Krista Krále, sportovní areál s fotbalovým hřištěm, dětským hřištěm a koupalištěm a také vyhlášená pálenice.
Z historie obce
Oblast kolem Tichova byla osídlena už pravěku a v době bronzové. První písemná zmínka o obci pak pochází z roku 1422. Během dalších staletí obec zažila tatarský vpád, velká požár i epidemii cholery. V době nacistické okupace zahynulo společně s obyvateli Ploštiny i pět místních občanů. Tichov byl nakonec osvobozen ruskými a rumunskými oddíly 2. května 1945. Dnes v Tichově žije asi 340 obyvatel.
Volný čas v Tichově a okolí
Za sportem a zábavou můžete vyrazit do sportovního areálu v místní části obce zvané „Kamenca“. Zahrát si tu lze fotbal, volejbal, basketbal nebo nohejbal. Ke koupání slouží požární nádrž.
Obec Tichov leží na úpatí Bílých Karpat a Vizovických vrchů, vyrazit tedy můžete i na procházku nebo na túru. Za vidění stojí Ploština s nově zrekonstruovaným památníkem a muzeem, nejvyšší bod hřebene Vizovických vrchů Klášťov nebo Vařákovy paseky, kde roste chráněný šafrán bělokvětý.
Tichovská pálenice je chloubou obce a známá je nejen v okolí, ale i v zahraničí. Pálení švestek tu má dlouhou tradici. V 19. a 20. století bylo v Tichově několik drobných pálenic, v roce 1937 byla postavena pálenice nová, která sloužila až do roku 1966.
Tradice pálení byla v Tichově obnovena v roce 1995. Nová pálenice vznikla v chátrajícím skladu na hnojiva v dolní části obce a dnes slaví velké úspěchy. V okolí je vyhlášená a každoročně se v obci koná degustace slivovice z tichovské pálenice.